fbpx

SLAUGYTOJOS ASTOS PATIRTIS ŠVEDIJOJE

Noriu pasakyti, kad esu laiminga, dirbdama slaugytoja čia – Švedijoje. Kaip ir daugeliui kitų atvykusių, pradžioje buvo nelengva, nes nežinojau darbo specifikos, nepažinojau skandinavų kultūros ir neturėjau švedų kalbos įgūdžių.

Švedų kalbos kursai buvo labai intensyvūs, tad mokytis nebuvo lengva, juolab, kad mokslus derinau su darbu. Prieš pradedant SLS organizuojamus kalbos kursus, 2 mėnesius savarankiškai lankiau švedų kalbos pamokas, dėl to mokslų pradžia buvo kur kas lengvesnė nei kitoms slaugytojoms. Įsivažiavus ir pripratus prie kursų intensyvumo, mokymosi procesas tapo tikrai įveikiamas ir ne toks sudėtingas, kaip buvo galima tikėtis.

Iš karto po kursų buvau įdarbinta ir dėjau visas pastangas, labai daug klausinėjau ir gilinausi, todėl gana greitai užsitarnavau kolegių pasitikėjimą ir draugiškumą. Pirmoje darbo vietoje švedų slaugytojos man buvo labai malonios, nuolatos palaikė ir mokė naujų dalykų, net pakeitus projektą su jomis palaikau ryšius. Dabartiniame projekte kolegės šiek tiek šaltesnės, tačiau dėl to visai neišgyvenu: Švedijoje, kaip ir Lietuvoje, yra įvairių žmonių.

Pacientai yra labai geranoriški, visada mane pasitinka maloniai – niekada nejaučiu priešiškumo dėl to, kad esu iš kitos šalies. Manau, žmonių požiūris priklauso nuo pačios slaugytojos, visai nesvarbu, ar ji švedė, ar kitatautė, svarbiausia – būti šiltai, rūpestingai ir paslaugiai.

Šiandien labai džiaugiuosi dirbdama komunoje – tiek slaugos namuose, tiek slauga į namus projekte, kuriame darbas yra dinamiškas ir nuolat kintantis. Bendrauju telefonu ir vykstu į iškvietimus. Ligoniai, kuriuos lankau, labai įvairūs – vieni visiškai gulintys, jiems reikia visapusiškos slaugos, kiti dar puikiai vaikštantys ir save apsitarnaujantys, atvykus reikia tik paduoti vaistus ir įsitikinti, kad jiems viskas gerai.

Prisipažinsiu, jog prieš išvykdama buvau nusiteikusi labai priešiškai. Mano nuomonė smarkiai pasikeitė, dabar labai džiaugiuosi darbu Švedijoje ir įmonės darbuotojų bendravimu su manimi. Kreipiuosi bet kokiu klausimu ir visada gaunu atsakymus bei palaikymą, kurio pradžioje ypač reikėjo. Tariu didelį „ačiū“ SLS kalbos mokyklos mokytojams, visi jie nuostabūs, koordinatoriams, visoms kolegėms Švedijoje, kurios kaip pirmokėlę išmokė darbo specifikos.

Ačiū – ten, kur esu dabar, esu labai laiminga!
Rasa